Aktuality

Aktuality
Aktuality

Ještě nemáte plány na leden? Vyražte do Prachatic na Kocoura ;) Předprodej lístů byl právě zahájen.Vše se odehraje 11/01/18  v Městském divadle Prachatice od 18:00.

KOCOUR / THE CAT – SLÁVA ZUBKOV, MAREK MENŠÍK

11. prosince 2017, 11:12

Ještě nemáte plány na leden? Vyražte do Prachatic na Kocoura ;) Předprodej lístů byl právě zahájen.Vše se odehraje 11/01/18  v Městském divadle Prachatice od 18:00.

Představení KOCOUR je příběhem dvou postav. Možná miliónem příběhů, miliónu postav. O přátelství, trápení a radosti. O hrách, které můžou přinést nečekané výsledky a překvapit. O zvratu, který musí přijít. O hledání svobody, která není samozřejmou.

Rodinné představení inspirované groteskou a fyzickým divadlem vypráví především obrazem, pohybem, situací a hudbou. Tyto formy vyprávění autoři zvolili proto, že oba milují fyzické divadlo a jsou přesvědčení, že ke komunikaci s divákem není vždy potřeba slov. A ne jinak je tomu u dětského diváka. Děti naopak autoři vnímají jako imaginaci otevřenější publikum, které se teprve učí vnímat mnohoznačnosti jazyka, který někdy odvádí pozornost od základních hodnot mezilidských vztahů. Představení je určeno dětem od 3 let a dospělým.

Sláva Zubkov a Marek Menšík pro inscenaci hledají současný nonverbální jazyk srozumitelný napříč národy a věk diváků. Chtějí vyprávět obrazem a situací. Chtějí je sdílet s diváky, účastníky děje.

autoři: Sláva Zubkov, Marek Menšík
režisérská a dramaturgická spolupráce: Béatrice Jaccard (CH)
hudba: Lukáš Urbanec
světelný design: Zuzana Režná
scénografie: Klára Hejlková
produkce: Barbora Paulátová (Kredance z.s. České Budějovice)
překlady podkladů do francouzštiny: Kateřina Konopecká, Soňa Kalivodová
foto: Veronika Brunová

Vznik představení podpořila Nadace život umělce. Premiéra proběhla 30. dubna 2016 na Švestkovém dvoře v Malovicích.

Předprodej vstupenek zde: 

http://vstupenky.kisprachatice.cz/prachatice/myprofile/list/titledetail/1342-mmensik-szubkov-kocour

Více info o KOCOUR/The Cat zde:    http://kredance.cz/tanecni/projekty/kocour/