O nás

Kredance, z.s. je nezisková organizace  působící v Českých Budějovicích od roku 2010. Do května 2015 realizovala svou činnost v prostorách bývalé textilní továrny Otavan. Od června 2015 sídlí v budově Jihočeského divadla a své aktivity směřuje do veřejného i virtuálního prostoru. Pravidelné taneční kurzy pro veřejnost probíhají v divadelním sále Na Půdě.

Cílem Kredance z.s. je podporovat a rozvíjet živé umění v oboru performing arts na profesionální i amatérské úrovni v Jihočeském kraji. Chceme vytvářet přátelské prostředí pro setkávání performerů a příznivců živého umění. Snažíme se o rozšiřování povědomí široké veřejnosti o současném tanci, pohybovém divadle i novém cirkusu.  Zvolili jsme cestu celoročních tanečních a pohybových kurzů pro dospělé a založili jsme taneční skupinu KREDANCE COMPANY pro teenagery. Dále jsme vyprodukovali vlastní taneční představení a pohybové představení pro děti a mnoho dalších projektů.

Za sedm let existence jsme do Budějovic pozvali desítky mezinárodně uznávaných tanečních a divadelních lektorů. Každoročně uvádíme dramaturgii festivalu současného tance a pohybového divadla TANEC PRAHA , festivalu nového divadla MALÁ INVENTURA a podílíme se na mezinárodním projektu PerformanCZe ExchangeD.

Vážíme si toho, že jsme partnerem organizace Nová síť z.s..

Jednáme intuitivně, jsme otevřeni nové spolupráci a nebojíme se experimentovat, protože „Není tance bez Kredance.“ Prostor Kredance, i když je v současnosti spíše virtuální, je zde pro všechny, kteří jsou otevření novým myšlenkám, kreativitě a aktivnímu přístupu ke svému životu. Snažíme se hledat nové cesty ke kultuře a místní komunitě.Aktuality
Aktuality