Malá inventura

Malá inventura je celorepublikovým festivalem nového divadla. Hlavním organizátorem je Nová síť, která festival pořádá již 16 let. Na začátku roku se Malá inventura koná vždy nejprve v Praze, v průběhu roku se pak střídají některé další kraje či města. Za České Budějovice a okolí je pořadatelem festivalu Kredance z.s. ve spolupráci s Novou sítí.

Český kulturní network Nová síť sdružuje aktivní kulturní spolky a organizace. Kredance z.s. je také členem Nové sítě. Členství v networku nabízí nejen možnost podílet se na zajímavých akcích, ale i zúčastnit se jednou či dvakrát do roka setkání s leadry spolků a organizací z celé ČR, kteří se stejně jako my věnují projektům současného tance, pohybového divadla a nového cirkusu. Seznam členů Nové sítě najdete zde. Nová síť se navíc věnuje arts advokacii a je velkou oporou všem zajímavým projektům.

 Web festivalu Malá inventura

ARCHIV:

2016

V roce 2016 Kredance poprvé zorganizoval plnohodnotný festival MALÁ INVENTURA ČESKÉ BUDĚJOVICE 2016, aby i jižní Čechy mohly ukázat to nejlepší, či nejnovější, co se urodilo na scéně nového divadla v České republice i v regionu. Podtitul českobudějovické Malé inventury pro rok 2016 byl „Jižní Čechy produkují“. Kredance za finanční, morální i organizační pomoci Nové sítě přivezl některé kousky z dramaturgie festivalu i do jižních Čech. Festival se konal 27.9. – 2.10. 2016 a program byl více než bohatý.

2015

V únoru jsme se zúčastnili festivalové akce Sbal ho / ji / to – burza projektů, viděli jsme představení Říše zvířat od Kamily Polívkové, Farma v jeskyni: Informátoři a  dva duety – Possibilities of dialogue a SuperNaturals.

Představení SuperNaturals jsme pak  s finanční podporou Nové sítě uvedli v květnu 2015 v továrně pana Požárka, v tehdejším prostoru Kredance.

2014

V únoru jsme uvedli představení Izraelské hip hopové opery The City, a taneční představení Terery Ondrové a Petera Šavela: Boys who like to play with dolls.

2013

V únoru jsme uvedli představení VerTeDance: SimulanteBande.

 Aktuality
Aktuality