Mezinárodní den tance

Každý rok se na celém světě koná 30. dubna oslava mezinárodního dne tance. Česká taneční obec se k oslavám přidává od roku 2010 díky iniciativě a kontinuální podpoře Vize tance.

V roce 2013 se tančilo ve 28 českých a moravských městech, a díky Kredanci poprvé také v Českých Budějovicích. Kredance má za cíl iniciovat každoročně tyto oslavy v Jihočeské metropoli. Pro oslavu většinou volíme produkci tanečního představení, zajímavý workshop, promítání tanečního filmu nebo výstavu fotografií s tématikou tance.

V roce 2014 vznikla díky Markovi Menšíkovi mini site-specific performance, která putovala městem až na náměstí. Zde kolemjdoucí měli možnost se zapojit do flashmobu společnému celé České republice. Na prezentaci flashmobu spolupracovali tanečníci ze skupiny Dancing Queens.

V roce 2015 jsme se organizace této události museli vzdát vzhledem k významnému zaneprázdnění týmu Kredance, spojeného se zásadní změnou fungování a stěhováním do nových prostor. Věříme, že v roce 2016 se opět k oslavám připojíme.

Projekt Mezinárodní den tance finančně podpořil Jihočeský kraj v roce 2013 a 2014.Aktuality
Aktuality