ObyvMě

ObyvMě / PARK TOUR MARIÁNAM 2013 ČB – site specific – hledání jiného prostoru

29. srpna – 2. září 2013 / Mariánské náměstí, České Budějovice

harmonogram:

29. srpna v podvečerních hodinách setkání účastníků v prostoru Kredance Riegrova 51
30. srpna – 2. září příprava, tvorba

prezentace projektu – happening:
30. srpna 20.00 – 22.00 h (časy jsou orientační)
1. září 16 – 17h a 20.00 – 22.00 h (časy jsou orientační)
2. září 16 – 17h (časy jsou orientační)
časy jsou variabilní, přizpůsobíme se situaci na Mariánském náměstí

Na projektu spolupracovali:

/ Tomáš Žižka / Mamapapa, DAMU, 4 + 4 Dny v pohybu a další, uskutečněné site specific projekty: 3WW3, „Demolice“, ČKD (festival 4 + 4 dny), „Roztoky Roztočí“ – site specific, projekt se studenty ESC, „Krajina a město“, letní škola site specific, Jičín, projekt Mamapapa „Kvas“ v Holešovickém pivovaru (festival 4 + 4 dny), „Srdce PQ“ – gigantická živá scénická instalace na PQ 2003, „Kladno Záporno“ – site specific jako součást bienále Industriální stopy a další. Tomáš Žižka je iniciátor vzniku a vedoucí nového programu AMU Divadelní tvorba v netradičních prostorech.

/ Jakub Doubrava / Herec a režisér, který spolupracoval s divadlem Continuo (Kratochvílení ´98, ´99), Blast Theory (Desert Rain), mamapapa (Demolice- v rámci 4+4 Dny v pohybu). Absolvoval na pražské DAMU v oboru herectví na Katedře alternativního a loutkového divadla pod doc. J. Schmidem. Tvůrce a performer v nejšířším slova smyslu. Teatro Rajdo, Kabaret Kajbar – autorské stvoření s lokálním kořením, Máj – komponovaný multimediální pořad, jehož tématem je život y dílo Karla Hynka Máchy.

/ David Kubec / výtvarník, hudebník, performer. Dlouhodobě spolupracují s Jakubem Doubravou – Kabaret Kajbar (ČB) a další.
Všichni tři se v roce 2007 potkali při tvorbě site specifik projektu Quaziliga v obchodním centru Igy a K.C. Bazilika o.p.s. v Českých Budějovicích.

/ tým doplnil Marek Menšík / herec, performer a tanečník

Výzva pro účastníky zněla: Výsledkem čtyřdenní spolupráce bubdou dva veřejné výstupy. V tuto chvíli nikdo nemůže tušit, jakého budou charakteru. To bude záležet na nás, co nás nejvíce osloví a jakým směrem se budeme chtít spolu s Tomášem, Jakubem, Lukášem a Davidem vydat. První výstup bude zřejmě neoficiálním zakončením programu Léta ve městě a jeho víkendovým oživováním Krajinské ulice, tento bude typu Work in progres, při němž si ověříme nalézané postupy práce. Druhý výstup bude zakončením workshopu. Oba výstupy budeme prezentovat jako výstup pro veřejnost a budeme na ně zvát pomocí webu a sociálních sítí.

praktické informace:
Přihlášky s motivačním dopisem zasílejte do 15. 8. 2013 na níže uvedenou adresu, předmět mailu ObyvMě čím dříve tak učiníte, tím lépe. O zařazení do workshopu Vás budeme informovat nejpozději 20. srpna 2013, je však pravděpodobné, že se domluvíme i dříve, počet účastníků je otevřenou veličinou.

Hledáme lidi ochotné a schopné samostatného tvůrčího přístupu, otevřenosti a tvořivé invence. Hledáme herce, tanečníky, muzikanty, performery, malíře, sochaře, konceptualisty, hiphopery, sprejery i hipstery… Jde nám o vytvoření týmu cca 15 lidí, kteří budou společně hledat cestu, jak zpracovat potenciál Mariánského náměstí v Českých Budějovicích. Projekt ObyMě / Park Tour bude na pomezí workshopu vedeného Tomášem Žižkou a autonomní svébytné umělecké skupiny a společné tvůrčí práce. Rádi bychom, aby se každý účastník cítil jako svobodná tvůrčí síla a součást vytvořené skupiny.
účastníci mimobudějovičtí budou mít možnost nocovat v prostoru Kredance v Riegrově 51(nutné vlastní spacáky a karimatky), který bude po celou dobu sloužit jako zázemí, kde bude možné tvořit, spát a vařit.

s sebou oblečení ve kterém se můžete dobře hýbat a případně pracovat s barvami a jiným materiálem, který by mohl oblečení poškodit

Kontakt, přihlášky:
Marek Menšík, mensik.marek.84@gmail.com, tel. 724786591

Projekt byl spolufinancován Statutárním městem České Budějovice a Ministerstvem kultury.Aktuality
Aktuality