Workshopy

Další workshopy
12368912003_322e3f57ed_z
Termín: 20.3. 2015 / 19.00 - 21.00 - 21.3. 2015 /10.00 -12.00

Kontaktní improvizace

Forma pohybu, tance, ve které se vzájemně vnímáme skrze dotek, skrze dotek si dáváme oporu, vedeme a necháváme se vést, bereme na sebe váhu druhého nebo přenášíme svou váhu na něj, vyvoláváme a mírníme pád, dáváme energii vzlétnout a létáme, neseni místem, kde se partnera dotýkáme. To vše s pocitem volnosti, bez námahy, využívajíce fyzikálních zákonitostí, ve kterých se tělo samo časem orientuje lépe, než kdyby jej vedl rozum. Ten se jen dívá, diví se a těší.

Kontaktní improvizace je fyzická záležitost. Je to i způsob bytí spolu a způsob komunikace. Hodiny, ve kterých budeme zkoumat potenciál doteku, objevovat svoji schopnost prožívat cokoli skrze dotek, sdělovat cokoli dotekem, sdílet prostor, pohyb, emoci nebo stav mysli skrze dotek…Klíčem je naslouchat. V té první chvíli poslouchat a poslouchat a poslouchat…všechno, sebe, partnera, … a věřit tomu, co cítím, pak udělat právě tu jednu jedinou věc, která se může v tu chvíli stát a znovu poslouchat. A to dělat dál, v každém dalším okamžiku.

Jak říká lektor: pro mě je kontaktní improvizace fascinující a zábavná kombinace tance, masáže, protažení a bytí v daném okamžiku. Na workshopu poznáme a naučíme se základní principy a formy kontaktní improvizace, které poté použijeme v improvizovaných tanečních hrách a situacích . Necháme těla reagovat jedno na druhé a budeme pozorovat  jak se těla poskládají aby se vypořádali s různými překážkami.

Workshop je určen pro všechny, kteří se rádi hýbají a mají chuť se rozhýbat pod vedením zkušeného tanečníka a herce Vjačeslava Zubkova.

Vjačeslav Zubkov: Herec, tanečník, loutkoherec. Narozen v roce 1968 v Novosibirsku (Rusko). Studoval obor alternativního divadla v Petrohradu, od té doby působil v projektech po celé Evropě – převážně ve Švýcarsku s taneční skupinou Drift. Od roku 2011 působí v Malém Divadle v Českých Budějovicích.

Hlásit se můžete na recepce@kredance.cz  nebo na 737 329 856.

Cena:  300,-/ celý workshop 4 hod