Workshopy

Příhlášení na workshop Kontaktní improvizace


Kontaktní informace


Lokalita
Součet


,- Kč


Platbu prosím uhraďte převodem na účet Kredance. Jako variabilní symbol uveďte číslo Vaší objednávky, které obdržíte emailem. Do poznámky napište vaše jméno a příjmení.Informace


Pro informace o workshopech volejte 774 310 582. Nedovolali jste se? Hned jak budeme moci, zavoláme vám zpět.

Kontaktní improvizace

Forma pohybu, tance, ve které se vzájemně vnímáme skrze dotek, skrze dotek si dáváme oporu, vedeme a necháváme se vést, bereme na sebe váhu druhého nebo přenášíme svou váhu na něj, vyvoláváme a mírníme pád, dáváme energii vzlétnout a létáme, neseni místem, kde se partnera dotýkáme.


Forma pohybu, tance, ve které se vzájemně vnímáme skrze dotek, skrze dotek si dáváme oporu, vedeme a necháváme se vést, bereme na sebe váhu druhého nebo přenášíme svou váhu na něj, vyvoláváme a mírníme pád, dáváme energii vzlétnout a létáme, neseni místem, kde se partnera dotýkáme. To vše s pocitem volnosti, bez námahy, využívajíce fyzikálních zákonitostí, ve kterých se tělo samo časem orientuje lépe, než kdyby jej vedl rozum. Ten se jen dívá, diví se a těší.

Kontaktní improvizace je fyzická záležitost. Je to i způsob bytí spolu a způsob komunikace. Hodiny, ve kterých budeme zkoumat potenciál doteku, objevovat svoji schopnost prožívat cokoli skrze dotek, sdělovat cokoli dotekem, sdílet prostor, pohyb, emoci nebo stav mysli skrze dotek…Klíčem je naslouchat. V té první chvíli poslouchat a poslouchat a poslouchat…všechno, sebe, partnera, … a věřit tomu, co cítím, pak udělat právě tu jednu jedinou věc, která se může v tu chvíli stát a znovu poslouchat. A to dělat dál, v každém dalším okamžiku.

Jak říká lektor: pro mě je kontaktní improvizace fascinující a zábavná kombinace tance, masáže, protažení a bytí v daném okamžiku. Na workshopu poznáme a naučíme se základní principy a formy kontaktní improvizace, které poté použijeme v improvizovaných tanečních hrách a situacích . Necháme těla reagovat jedno na druhé a budeme pozorovat  jak se těla poskládají aby se vypořádali s různými překážkami.

Workshop je určen pro všechny, kteří se rádi hýbají a mají chuť se rozhýbat pod vedením zkušeného tanečníka a herce Vjačeslava Zubkova.

Vjačeslav Zubkov: Herec, tanečník, loutkoherec. Narozen v roce 1968 v Novosibirsku (Rusko). Studoval obor alternativního divadla v Petrohradu, od té doby působil v projektech po celé Evropě – převážně ve Švýcarsku s taneční skupinou Drift. Od roku 2011 působí v Malém Divadle v Českých Budějovicích.

Hlásit se můžete na recepce@kredance.cz  nebo na 737 329 856.

Cena:  300,-/ celý workshop 4 hod