Workshopy

Příhlášení na workshop Úhly pohledu / Viewpoints


Kontaktní informace


Lokalita
Součet


,- Kč


Platbu prosím uhraďte převodem na účet Kredance. Jako variabilní symbol uveďte číslo Vaší objednávky, které obdržíte emailem. Do poznámky napište vaše jméno a příjmení.Informace


Pro informace o workshopech volejte 774 310 582. Nedovolali jste se? Hned jak budeme moci, zavoláme vám zpět.

Úhly pohledu / Viewpoints

Workshop je otevřen i těm, kdo nemají s metodou Úhlů pohledu zkušenost. Workshop je určen všem, kdo mají rádi divadlo a tanec a poezii a veškerá scénická umění. Velmi důležitým bodem práce bude důraz na schopnost propojení účastníků ve společném energetickém toku a schopnosti mimoverbální komunikace.


Pohybový, taneční, divadelní, performativní…

Workshop Úhly pohledu / Viewpoints – OBJEVOVAT A TVOŘIT

Datum: 21. – 22. března 2015 – termín byl pro nedostatek zájemců zrušen!!!

Časy: So 12:00 – 19:00  + pauza na oběd/ Ne 10:00 – 17:00  + pauza na oběd

Druhý víkendový workshop Úhlů pohledu bude více zaměřený na vlastní divadelně performativní vyjádření a zkoumání vlastního úhlu pohledu. Jako základní inspirační zdroj nám poslouží básně současné spisovatelky Petry Strá a její sbírky Volavka. Tyto básně se pokusíme přetavit v jevištní jazyk. K tomu nám dobře posloužím zkušenosti s metodou Úhly pohledu / Viewpoints (Anne Bogart, Tina Landau).  Budeme pracovat na konceptu krátké performance. Vyjadřovacími prostředky nám bude tělo, prostor a slovo nebo zvuk.

Workshop je otevřen i těm, kdo nemají s metodou Úhlů pohledu zkušenost.

Workshop je určen všem, kdo mají rádi divadlo a tanec a poezii a veškerá scénická umění.

Velmi důležitým bodem práce bude důraz na schopnost propojení účastníků ve společném energetickém toku a schopnosti mimoverbální komunikace.

 

Budeme pracovat skupinově i individuálně.

Budeme svobodní a nespoutaní.

Budeme mlčet i křičet.

Budeme nehnutě sedět a pozorovat.

Budeme provokovat k reakci.

Budeme improvizovat.

 

Lektor:

MgA. Marek Menšík: herec, tanečník a performer. Věnuje se divadlu pro děti a mládež, ale jeho velkým koníčkem a profesní ambicí jsou všechny formy fyzického divadla. Spolupracuje například s tanečníkem a choreografem Jarem Viňarským, jejichž společný duet Animalinside slavil úspěchy například v New Yorku. V současnosti spolupracuje s Tantehorse: physicle mime theratre v Praze. V představení Stabat mater, které vzniklo ve spolupráci souboru Tichá opera a Radima Vizváryho (Tantehorse) vystupuje v pozici akrobata.

 „Mou snahou je přinášet účastníkům především radost ze svobodného vyjadřování pomocí těla, očí, postoje v prostoru, ticha a jiných prostředků.“

 

Lektor: MgA. Marek Menšík: herec, tanečník a performer,

mensik.marek.84@gmail.cz

 Cena: 600 Kč / celý víkend (platba na místě)

Kontakt, přihlášky: recepce@kredance.cz

Ubytování možné v některém z budějovických penzionů a nebo u mě na zemi na vlastní karimatce. Možná vyjednáme ubytování v ubytovně Malého divadla.

foto: Vít Hruška