KREDANCE PERFORMANCE

Kurz vede
Pavla Vařáková

Každý z tanečníků Kredance company má šanci dostat se do skupiny Kredance performance, která vystupuje na různých akcích a festivalech. Mimo pravidelné čtvrteční lekce se scházíme jednou měsíčně v pátek (dle potřeby i v sobotu), kde společně tvoříme a pracujeme na nových projektech.

KREDANCE COMPANY je skupina, která se zabývá tanečně-divadelním uměním. Tanečníky vedeme ke kreativitě, fyzické kondici a pohybové inteligenci. Skrze tanec jedinci celkově rozvíjí osobnost a objevují své limity těla. V průběhu roku organizujeme workshopy s domácími i zahraničními profesionálními umělci (choreografy, dramaturgy, hudebníky apod.). Posledním výsledkem naší vzájemné tvůrčí spolupráce bylo celovečerní představení „Like me like you“, které jsme uvedli minulý rok v prosinci Na půdě v Jihočeském divadle. Dále vystupujeme na různých akcích a festivalech amatérského i profesionálního umění. Od roku 2018 vede skupinu tanečnice a choreografka Pavla Vařáková.

Koho hledáme?
Chlapce a dívky ve věku od 13 – 18 let a letos i nově rozšiřujeme skupinu 18+. Nehledáme hotové tanečníky, ale zajímavé osobnosti, které se jakkoliv věnovali pohybu (tanec, sport, jóga, gymnastika..) nebo jen chtějí už dlouhou dobu něco takového zkusit.

MÍSTO KONÁNÍ
Kurzy probíhají v novém kulturním prostoru VÝMĚNÍK1, který je na adrese J. Opletala 842.  Nejbližší zastávka MHD – Václava Talicha nebo Šumava.


Nevíte si s něčím rady? Kontaktujte, prosím, koordinátorku kurzů Lucii Smidkovou na emailu recepce@kredance.cz  tel: 774 139 513, nebo přímo lektorku Pavlu Vařákovou na tel: 605 375 768.

Pavla Vařáková – získala své taneční vzdělání na konzervatoři Duncan centre v Praze, kde v letech 2006 – 2011 studovala současný tanec, tvorbu, improvizaci a pedagogiku. Po úspěšném absolutoriu se přestěhovala do Londýna, kde pokračovala ve studiu na London Contemporary Dance School a kde do roku 2015 působila jako umělec na volné noze. Své taneční vzdělání obohacuje praktikováním jógy, navštěvováním různých tanečních workshopů a improvizačních jamů. Během svého pobytu v Londýně spolupracovala s Marou Vivas, Peishan Chiew, Vanessou Downie, za studia nastudovala repertoár Sidi Larbi Cherkaoui a byla součástí projektu Tanec v obrazech v Českém Olympijském domě na OH v Londýně 2012 pod vedením Petry Hauerové. Je jedním ze zakladatelů EKS dance company, která propojuje současné umění s různými uměleckými styly a vedle svých projektů pořádá taneční workshopy pro žáky ZUŠ i veřejnost pod názvem ZUŠ tančí s EKS. Skupinu EKS jste mohli vidět na TEDx Budweis (2016), kde uvedli svůj talk s názvem „Taneční divadlo před i za oponou“ a zahájili celou konferenci tanečním performance.

Pavla se věnuje vlastní tvorbě, spolupracuje s mezinárodními umělci a hudebníky. V londýnské galerii Art Represent vedla společně s Maiken Marlen Sundby strukturovanou improvizaci Mind Yourself. Tanečně-hudební kolaborace L/Edge získala cenu Jarmily Jeřábkové na festivalu Nové Evropy 2015. S choreografií SHE (2016) se zúčastnila evropského turné v rámci turné vítězů Festivalu Nové Evropy. Tyto choreografie byly prezentované na zahajovacím festivalu Tanec, Tanec (2016) v Jablonci nad Nisou, kde Pavla také vedla několikadenní workshop pro mladé talenty z Belgie a Chorvatska. Jako interpret se podílela na performance choreografky Jany Vrány na festivalu KULT (2016) v projektu PSYCHOMANIA v režii Tantehorse a na choreografii Plné sklady citů choreografky Johany Pockové. Od roku 2018 je členem tanečního uskupení POCKetART. Vedle své kreativní činnosti se věnuje také taneční pedagogice. 2016-2018 působila jako pedagožka tance na ZUŠ Bedřicha Smetany v Litomyšli. Vede kurzy pro děti v Duncan Institutu pod vedením Evy Blažíčkové.

Přihlášení na kurz KREDANCE PERFORMANCE

Pro informace o kurzech volejte 774 310 582. Nedovolali jste se? Hned jak budeme moci, zavoláme vám zpět.
Nemůžete navštěvovat kurzy pravidelně? - zavolejte nám - vymyslíme pro vás individuální plán.