KOCOUR / the Cat

„Once, there was a cat who lived for a million years.
He died a million times. He lived a million times.
He was truly a splendid tabby-cat.
A million people loved him,
and a million people cried when he died.
But never once did the cat cry.“.

Yoko Sano, The Cat Who Lived a Million Times

 

Představení je příběhem dvou postav. Možná miliónem příběhů, miliónu postav. O přátelství, trápení a radosti. O hrách, které můžou přinést nečekané výsledky a překvapit. O zvratu, který musí přijít. O hledání svobody, která není samozřejmou.

Rodinné představení inspirované groteskou a fyzickým divadlem vypráví především obrazem, pohybem, situací a hudbou. Tyto formy vyprávění autoři zvolili proto, že oba milují fyzické divadlo a jsou přesvědčení, že ke komunikaci s divákem není vždy potřeba slov. A ne jinak je tomu u dětského diváka. Děti naopak autoři vnímají jako imaginaci otevřenější publikum, které se teprve učí vnímat mnohoznačnosti jazyka, který někdy odvádí pozornost od základních hodnot mezilidských vztahů. Představení je určeno dětem od 3 let a dospělým.

Sláva Zubkov a Marek Menšík pro inscenaci hledají současný nonverbální jazyk srozumitelný napříč národy a věky diváků. Chtějí vyprávět obrazem a situací. Chtějí je sdílet s diváky, účastníky děje.

O AUTORECH:

Sláva Zubkov, člen Malého divadla v Českých Budějovicích vystudoval Divadlení akademii v Petrohradě, 12 let byl členem Drift Company v Zurichu, nyní je jejich stálým hostem.

Marek Menšík, jako host působí v Malém divadle v ČB, vystudoval Katedru alternativního a loutkového divadla na DAMU Praha, spolupracuje s tanečníkem a choreografem Jarem Viňarským, skupinou VerTeDance či Spitfire Company a dalšími.

režisérská a dramaturgická spolupráce: Béatrice Jaccard (CH)
hudba: Lukáš Urbanec
světelný design: Zuzana Režná
scénografie: Klára Hejlková
produkce: Barbora Jílková, Hedvika Drenčeni (Kredance z.s. České Budějovice)
překlady podkladů do francouzštiny: Kateřina Konopecká, Soňa Kalivodová
foto: Veronika Brunová

Vznik představení podpořila Nadace život umělce. Premiéra proběhla 30. dubna 2016 na Švestkovém dvoře v Malovicích.

Produkce:  Hedvika Drenčeni / drenceni@kredance.cz / 774 310 582