DRACULA – festival loutkovna (12+)

Informace o události

19.4.2024

20:00—22:00

J. Opletala 842 370 05 České Budějovice

300.00 

Kategorie:

Popis

Jde o divadelní zpracování stejnojmenného románu od Brama Stokera v kombinaci s knihou Luciferův efekt od psychologa Philipa G. Zimbarda.

Celá hra spočívá na třech pilířích, výrazových prvcích, které se formou koláže překrývají, střídají, vyrušují a tím, jak doufáme, vzniká vícevrstvé vyprávění notoricky známého příběhu, při kterém se divák zamyslí i nad něčím jiným než je příběh sám.

Těmito pilíři jsou:

-Marionety. Postavy nesoucí dějovou linii, držící se původního textu.

-Hudba. Ve hře hrajeme několik lidových písní, nejčastěji z oblasti Horňácka a Slovácka. Vedla nás k tomu domněnka, že ačkoliv je Dracula zasazen do oblasti Transilvánie, čerpal autor hodně inspiraci z pověstí Moravy a Slovenska, nejvíce pak (podle některých) z příběhů o hraběnce Báthoryové, Čachtické paní.

-Kuchařská show. Jelikož nejen tento příběh, ale i celý život se točí okolo pojídání, můžeme během „vaření“ slyšet zaznít jak hlouposti, tak otázky jako: Čím a na úkor čeho se krmíme? Kde se stává dobrota pro jedny zlem pro druhé? Co je zlo? Jsem snad já zlý? Můžeme v tomto antropocentrickém žití pokračovat?…

Každopádně doufáme, že jde o Hořko-sladko-kyselou kuchařskou podívanou na oduševnělé loutky a bezduché lidi okořeněné špetkou lidové hudby. Chuť toho všeho by měla být převážně osvěžující, ačkoli některá sousta diváka zamrazí. Ale v celku je to veselý HOROR.

MÍSTO KONÁNÍ / VÝMĚNÍK1, J. Opletala 842

  • Scénář, režie, hudba, loutky: Vítězslav Marčík ml.
  • Scénu navrhli a hrají v ní: Vítězslav, Eva a Jaroslav Marčíkovi

PROGRAM zbytku FESTIVALU

SOBOTA 20. 4.
14-16h / LOUTKOVNA – výtvarná dílna nejen pro děti
16-16:30h / Louskáček: Zeleninový balet

NEDĚLE 21. 4.
16h / Mauglí

VSTUPNÉ Dracula:
předprodej: 300 Kč
na místě: 350 Kč