Výměník1 se nachází v pásu českobudějovického sídliště Šumava, do kterého byly už v projektu v 70. letech situovány objekty občanské vybavenosti, jako bylo náměstí s kulturním domem a obchody či mateřská a základní škola.

V roce  2019 jsme funkci výměníkové stanice doplnili o kulturní prostor Výměník1, který je zároveň novým sídlem neziskové organizace Kredance. Objektu výměníku se snažíme zachovat jeho konstrukční jednoduchost doplněním o prvky nezbytné k fungování kulturního prostoru a zachovat tak genius loci technického objektu.

Výměník1 je platformou pro současné, nezávislé, scénické umění v Českých Budějovicích se zaměřením na nové divadlo, fyzické divadlo, současný tanec a nový cirkus. Vedle samotných divadelních představení poskytujeme rezidenční pobyty umělcům výše zmíněných žánrů, organizujeme pohybové kurzy a workshopy a různé komunitní akce typu farmářské trhy, blešáky, koncerty, přednášky aj.

Prostor poskytujeme i externím organizacím k nejrůznějším účelům jako jsou filmové projekce, festivaly, online přenosy / živé streamy, foto/video projekty, firemní konference, školení a jiné eventy. Umíme zajistit plně funkční bar a catering.

Pro více informací k pronájmu pište na info@vymenik1.cz.

Dispozice prostoru Výměník1 /

Otevřený vzdušný prostor 12×12,5m rozdělený do 2 podlaží (6,5x12m volné plochy a 6x12m se sociálním zázemím a barem/kuchyňkou) a zcela uzavřený suterénní prostor, který lze zatemnit a částečně odhlučnit.

Adresa /

J. Opletala 842, České Budějovice 370 05