Gaga je pohybová řeč vyvíjená v průběhu let Ohadem Naharinem / IL, paralelně s jeho prací choreografa a uměleckého ředitele souboru Batsheva Dance Company. Jazyk Gaga v základu vychází z víry v uzdravení, dynamiku a neustále se měnící sílu pohybu.

Lekce Gaga učí tanečníci v úzké spolupráci s Ohadem Naharinem. Lektoři vedou účastníky pomocí série evokativních instrukcí, které postupně vystavějí jednu na druhou. Spíše než kopírování určitého pohybu, je každý z účastníků veden k aktivnímu prozkoumání daných instrukcí, tak aby každý sám nebo každá sama objevili vlastní interpretaci daných informací a uměli je přizpůsobit úkolu. Gaga / people lekce nabízí účastníkům kreativní rámec k propojení s vlastním tělem a představivostí, zvýší povědomí o vlastní fyzikalitě, zlepší ohebnost a výdrž a ve vstřícné a příjemné atmosféře dají zažít radost z fyzického pohybu.

Není potřeba mít jakékoliv zkušenosti s tancem. Gaga movement může dělat kdokoliv.

“S Gaga přidáváme na hlasitosti při poslechu vlastního těla. Objevujeme více dimenzí pohybu až nás pálí svaly a i to si dokážeme užít. Uvědomíme si svou výbušnou energii a občas ji použijeme. V prostoru jsme si vědomi všech kolem sebe, abychom zjistili, že nejsme centrem všeho. Napojíme se na svět nekonečných možností. Novými návyky nahrazujeme ty staré. Umíme být bdělí a zároveň uvolněni. Stáváme se přítomnými…
V Gaga se napojíme na pocit kdy “máme na vše dost času”, speciálně v momentech kdy se pohybujeme rychle. Objevíme svou vášeň hýbat se ve spojení s úsilím které to vyžaduje. Naučíme se milovat vlastní pot. Objevíme dvě věci, zvíře kterým jsme a sílu vlastní představivosti.
Gaga nám odhalí tělesnou slabost, povzbudí ochablé části těla, vyjeví skryté bloky a pomůže nám zbavit se jich. Gaga je tréninkem instinktivního pohybu, posiluje vazbu mezi vědomým a nevědomým. Vede nás k prožitku čisté a nekomplikované svobody a rozkoše. V příjemném prostředí, v pohodlném oblečení, za doprovodu hudby. Každý sám za sebe, v napojení na druhé.”

Ohad Naharin

Srdečně vás tímto zveme na workshop, který proběhne v nádherném rezidenčním prostoru Rezi.dance v lese v Komařicích s tanečnicí a choreografkou Natašou Novotnou, zakladatelkou společnosti Kylián Fund Prague a spoluzakladatelkou, choreografkou a tanečnicí ve společnosti 420PEOPLE.

Mapa zde

Adresa: Komařice 17, Komařice 37314

Termín workshopu:  začátek sobota 05/10 13:00  konec neděle 06/10 14:00

Cena:  2500 / celý workshop / cena zahrnuje ubytování s večeří, snídaní a obědem, kávu a buchtu během přestávek

Bližší informace o místě konání:
http://cz.rezi.dance/
https://www.facebook.com/Rezidance-v-lese-365222440531869/


S sebou si vemte teplé přezůvky, pohodlné oblečení na Gaga lekce a úsměv na tváři 🙂
Lůžkoviny jsou v ceně, tudíž s sebou nemusíte nic vozit. Re.zi dance je na venkově, tak buďte připraveni, kdybyste chtěli jít do přírody na procházku, krásy je kolem spousty.

Pokud si s čímkoliv nevíte rady, neváhejte mě kontaktovat na drenceni@kredance.cz / 774 310 582

Těšíme se na vás!


Odkazy na videa:

https://www.youtube.com/watch?v=OGPG1QL1vJc

https://www.youtube.com/watch?v=AtjETe3e92c

https://www.youtube.com/watch?v=BK9AjyxNlJc

Přihlášení na workshop GAGA PEOPLE 10/2019. Cena za workshop 2500,-