Gaga je pohybová řeč vyvíjená v průběhu let Ohadem Naharinem / IL, paralelně s jeho prací choreografa a uměleckého ředitele souboru Batsheva Dance Company. Jazyk Gaga v základu vychází z víry v uzdravení, dynamiku a neustále se měnící sílu pohybu.

Lekce Gaga učí tanečníci v úzké spolupráci s Ohadem Naharinem. Lektoři vedou účastníky pomocí série evokativních instrukcí, které postupně vystavějí jednu na druhou. Spíše než kopírování určitého pohybu, je každý z účastníků veden k aktivnímu prozkoumání daných instrukcí, tak aby každý sám nebo každá sama objevili vlastní interpretaci daných informací a uměli je přizpůsobit úkolu. Gaga / people lekce nabízí účastníkům kreativní rámec k propojení s vlastním tělem a představivostí, zvýší povědomí o vlastní fyzikalitě, zlepší ohebnost a výdrž a ve vstřícné a příjemné atmosféře dají zažít radost z fyzického pohybu.

Není potřeba mít jakékoliv zkušenosti s tancem. Gaga movement může dělat kdokoliv.

“S Gaga přidáváme na hlasitosti při poslechu vlastního těla. Objevujeme více dimenzí pohybu až nás pálí svaly a i to si dokážeme užít. Uvědomíme si svou výbušnou energii a občas ji použijeme. V prostoru jsme si vědomi všech kolem sebe, abychom zjistili, že nejsme centrem všeho. Napojíme se na svět nekonečných možností. Novými návyky nahrazujeme ty staré. Umíme být bdělí a zároveň uvolněni. Stáváme se přítomnými…
V Gaga se napojíme na pocit kdy “máme na vše dost času”, speciálně v momentech kdy se pohybujeme rychle. Objevíme svou vášeň hýbat se ve spojení s úsilím které to vyžaduje. Naučíme se milovat vlastní pot. Objevíme dvě věci, zvíře kterým jsme a sílu vlastní představivosti.
Gaga nám odhalí tělesnou slabost, povzbudí ochablé části těla, vyjeví skryté bloky a pomůže nám zbavit se jich. Gaga je tréninkem instinktivního pohybu, posiluje vazbu mezi vědomým a nevědomým. Vede nás k prožitku čisté a nekomplikované svobody a rozkoše. V příjemném prostředí, v pohodlném oblečení, za doprovodu hudby. Každý sám za sebe, v napojení na druhé.”

Ohad Naharin

Srdečně vás tímto zveme na workshop, který proběhne v nádherném prostoru Divadla Continua (Švestkový dvůr) v Malovicích s tanečnicí a choreografkou Natašou Novotnou, zakladatelkou společnosti Kylián Fund Prague a spoluzakladatelkou, choreografkou a tanečnicí ve společnosti 420PEOPLE.

Mapa ZDE

Adresa:  Švestkový Dvůr, Malovice 35, 384 11 Malovice

Termín workshopu:  sobota 01/06 14:00 – neděle 02/06 14:00

Cena:  2500 / celý workshop / cena zahrnuje ubytování s večeří, snídaní a obědem, kávu a buchtu během sobotního odpoledne.

Bližší info o místě konání: facebookweb

S sebou si vemte teplé přezůvky a pohodlné oblečení na Gaga lekce. Švestkový dvůr je na venkově, tak buďte připraveni, kdybyste chtěli jít do přírody na procházku, krásy je kolem spousty.

Pokud si s čímkoliv nevíte rady, neváhejte mě kontaktovat na drenceni@kredance.cz / 774 310 582

Těšíme se na vás!

Odkazy na videa:

https://www.youtube.com/watch?v=OGPG1QL1vJc

https://www.youtube.com/watch?v=AtjETe3e92c

https://www.youtube.com/watch?v=BK9AjyxNlJc

Přihlášení na workshop GAGA people. Cena za workshop 2500,-