1. REPRÍZA KOCOURA

MAREK MENŠÍK, SLÁVA ZUBKOV A KREDANCE UVÁDÍ:
KOCOUR
29. června 2016 // 17.00 – 18.00 h na Studiové scéně Na Půdě
VSTUPENKY
„Once, there was a cat who lived for a million years.
He died a million times. He lived a million times.
He was truly a splendid tabby-cat.
A million people loved him,
and a million people cried when he died.
But never once did the cat cry.“
Yoko Sono, The Cat Who Lived a Million Times

Sláva Zubkov a Marek Menšík pro inscenaci hledají současný nonverbální jazyk srozumitelný napříč národy a věk diváků. Chtějí vyprávět obrazem a situací. Chtějí je sdílet s diváky, účastníky děje.

Inspirací k práci na Kocourovi byla báseň pro děti japonské autorky Yoko Sono „The Cat Who Lives One Milion Times“.

Představení je příběhem dvou postav. Možná miliónem příběhů, miliónu postav. O přátelství, trápení a radosti. O hrách, které můžou přinést nečekané výsledky a překvapit. O zvratu, který musí přijít. O hledání svobody, která není samozřejmou.

Rodinné představení inspirované groteskou a fyzickým divadlem vypráví především obrazem, pohybem, situací a hudbou. Tyto formy vyprávění autoři zvolili proto, že oba milují fyzické divadlo a jsou přesvědčení, že ke komunikaci s divákem není vždy potřeba slov. A ne jinak je tomu u dětského diváka. Děti naopak autoři vnímají jako imaginaci otevřenější publikum, které se teprve učí vnímat mnohoznačnosti jazyka, který někdy odvádí pozornost od základních hodnot mezilidských vztahů.

o autorech:
Sláva Zubkov, člen Malého divadla v Českých Budějovicích vystudoval Divadlení akademii v Petrohradě, 12 let byl členem Drift Company v Zurichu, nyní je jejich stálým hostem.
Marek Menšík, jako host působí v Malém divadle v ČB, vystudoval Katedru alternativního a loutkového divadla na DAMU Praha, spolupracuje s tanečníkem a choreografem Jarem Viňarským, skupinou VerTeDance či Spitfire Company a dalšími.

autoři: Sláva Zubkov, Marek Menšík
hudba: Lukáš Urbanec
scénografie a kostýmy: Klára Hejlková
světelný design: Zuzana Režná
dramaturgie: Petr Hašek
produkce: Bára Paulátová, Kredance z.s. České Budějovice