Kredance, z.s. je nezisková organizace  působící v Českých Budějovicích od roku 2010. Do května 2015 realizovala svou činnost v prostorách bývalé textilní továrny Otavan. Od června 2015 sídlí v budově Jihočeského divadla a své aktivity směřuje do veřejného i virtuálního prostoru. Pravidelné taneční kurzy pro veřejnost probíhají v divadelním sále Na Půdě, workshopy pak realizujeme například v rezidenčním prostoru Rezi.dance v lese v Komařicích či různých prostorách v Českých Budějovicích.

Podporujeme a rozvíjíme živé umění na profesionální i amatérské úrovni v Jihočeském kraji. Rozšiřujeme povědomí široké veřejnosti o současném tanci, pohybovém divadle, novém divadle i novém cirkusu a vytváříme přátelské prostředí pro setkávání performerů a příznivců živého umění. Dále organizujeme taneční a pohybové kurzy/workshopy pro dospělé, máme taneční skupinu KREDANCE COMPANY pro teenagery, produkujeme vlastní pohybové projekty – fyzické divadlo TWO OR TEN a KOCOUR/the cat a mnoho dalších.

Během let naší existence jsme do Českých Budějovic pozvali desítky mezinárodně uznávaných tanečních a divadelních lektorů a performerů. Každoročně uvádíme dramaturgii festivalu současného tance a pohybového divadla TANEC PRAHA , festivalu nového divadla MALÁ INVENTURA a jsme součástí mezinárodního projektu PerformanCZe ExchangeD.

Vážíme si toho, že jsme partnerem organizace Nová síť z.s..

Jednáme intuitivně, jsme otevřeni nové spolupráci a nebojíme se experimentovat, protože „Není tance bez Kredance.“ Prostor Kredance, i když je v současnosti spíše virtuální, je zde pro všechny, kteří jsou otevření novým myšlenkám, kreativitě a aktivnímu přístupu ke svému životu. Snažíme se hledat nové cesty ke kultuře a místní komunitě.

Dobrovolníci, kteří pomáhali a pomáhají týmu
Johanna von Winning (GE) 2015/2016, Emanuel Böhlert (GE) 2014/2015, Franceska Mellisa Keller (GE) 2013/2014, Clara Le G (GE) 2012/2013, Ilona Králová – fotografka 2012-2013, Jan Pirgl – fotograf, kameraman 2012 – současnost, Petr Salaba – fotograf a dramaturg 2012 – 2013, Eva Čepičková – kouč (www.gceprogram.cz) 2010 – 2015, Gábina Nováková – recepční 2012/2013, Kateřina
Konopecká – stáž 2012/2013, Kristýna Radostová – stáž 2012.
V rámci projektu „Odborné praxe pro mladé do 30 let v Jihoceském kraji“ jsme v naší firmě obsadili pracovní místo, které je spolufinancováno z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky. Odkaz ZDE