Umělecké rezidence

OPEN CALL léto 2024 //

Na léto 2024 máme ještě pár volných termínů. Pokud k chcete přijet na uměleckou rezidenci, napište nám váš záměr a představte projekt na email hedvika@kredance.cz.

O MÍSTĚ //

Výměník1 se nachází v pásu českobudějovického sídliště Šumava. V roce  2019 byla funkce výměníkové stanice doplněna o kulturní prostor Výměník1, který je zároveň novým sídlem organizace Kredance.

PODMÍNKY rezidenčního pobytu //

Rezidenční pobyty poskytujeme umělcům v oboru performing arts a to v měsících červenec a srpen bez omezení. V rámci školního roku pak vyjímečně po individuální domluvě.

Prostor poskytujeme zpravidla na 10-14 dní a soubor ho může využívat zdarma.
Pokud by se jednalo o rezidenční pobyt v rámci školního roku v topné sezóně, musí si soubor uhradit náklady na vytápění 700Kč/den.

ZKUŠEBNA / SÁL //

Otevřený vzdušný prostor 12×12,5m rozdělený do 2 podlaží (6,5x12m volné plochy a 6x12m se sociálním zázemím a barem/kuchyňkou) a zcela uzavřený suterénní prostor, který lze zatemnit a částečně odhlučnit, viz foto.

UBYTOVÁNÍ //

Ubytování zajišťujeme přímo v prostorách Výměník1  zdarma. Pokud má soubor více než 4 členy, jednáme o ubytování individuálně. Náklady na hotely/Airbnb si hradí soubor sám.

V prostoru je plně vybavená kuchyň a v rámci letních prázdnin je možné využívat celý objekt neomezeně včetně louky kolem Výměníku.

VYBAVENÍ //

Ve Výměníku1 máme vlastní zvukovou aparaturu. Další technické vybavení je možné v případě potřeby pronajmout.

ADRESA //

J. Opletala 842, České Budějovice

GALERIE //