SOMA / Martin Talaga (CZ/SK)

Martin Talaga (CZ/SK): SOMA

Fundamentálním prvkem představení je samotné lidské tělo. Ve vší své kráse a ošklivosti. Pohybový slovník představení je postaven na fyzických možnostech a hranicích. Co všechno je tělo schopné vyjádřit, kde jsou jeho limity? 

The fundamental basis of the performance is the human body in all its glory and ugliness. The vocabulary of physical movement within the performance is defined by its abilities and inabilities. What the human body is capable of expressing and what its limitations are? 

V Českých Budějovicích vám představíme takzvanou rozšířenou verzi SOMY. Rozšířená verze  pracuje s lokálními lidmi, kteří absolvují třídenní intenzivní workshop s Martinem Talagou a poté    se účastní představení v roli performerů. 

 

BIO Martin Talaga

Martin Talaga je tanečník, choreograf a performer v oblasti současného tance a fyzického divadla, zajímá se ale také o experimentální a vizuální díla a lidové tance. Během svých studií a profesionální kariéry měl možnost spolupracovat s různými choreografy, divadelními režiséry a soubory. Jako choreograf je autorem několika úspěšných inscenací – Žízně, SYNovial (ve spolupráci s Markem Zelinkou), BOI (ve spolupráci s Matějem Matějkou), FAUNUS, SOMA –  za niž získal ocenění Objev roku a Taneční inscenace roku na festivalu Česká taneční platforma 2018.

Martin Talaga is a Prague-based artist, working as a dancer, choreographer and performance artist mainly in the field of physical theatre and contemporary dance. Besides contemporary dance he is also interested in experimental and visual work as well as traditional folklore dances. During his studies and professional career he has had a chance to cooperate with various choreographers, theatre directors and companies. As a choreographer, he has already produced several successful productions, including Thirsts, SYNovial (collaboration with Marek Zelinka), BOI (collaboration with Matej Matejka), FAUNUS and SOMA, which won the Discovery in Dance and the Dance Piece of the Year awards at the Czech Dance Platform Festival 2018.

 

Choreografie / MartinTalaga

Performeři / Martin Talaga a lidé z Českých Budějovic (konkrétní jména upřesníme brzy)

Hudba / Myko

Světelný design / Karlos Šimek

Scénografie / Kateřina Soukupová

Fotografie / Petr Kurečka, Michal Hančovský

Premiéra / Galerie Mánes, 23.5 . 2017

 

Místo konání /  chodba Dominikánského kláštera (vstup z Piaristického náměstí)

Datum a čas /  10 06 2019  19h

Vstupné /  200kč na místě / student 100kč 

 

Realizaci představení podpořilo Ministerstvo kultury ČR, Státní fond kultury ČR a Jihočeský kraj.