Evgenia Chetvertkova / rezidence / Majáles 2018

Performerka, tanečnice a choreografka Evgenia Chetvertkova, zahájí divadelní scénu na Budějovickém Majálesu.

V rámci projektu PerformanCze ExchangeD, vám přivážíme performerku, tanečnici a choreografku Evgenii Chetvertkovou, která zahájila rezidenci 10/05 v Malém divadle v Budějcích a v pondělí 21/05 odstartuje divadelní scénu Českobudějovického Majálesu.

Představení, které vás čeká bude vytvořeno přímo pro Budějovický Majáles a tuto konkrétní divadelní scénu. Bude jedinečné a neopakovatelné, tak si ho rozhodně nenechte ujít.

Evgenia začala s tancem už v raném dětství, kde první zkušeností byl taneční soubor v Troisku, vyučující balet a folkové tance. Během studia na Moskevské státní univerzitě (obor psychologie) se začala věnovat současnějším a více improvizačním formám tance a divadla. Po promoci (2007) vystupovala v představeních divadla Derevo a začala své vlastní experimenty v oblasti tance, fyzického divadla a výtvarného umění. . Byla členkou a později i choreografkou ruského tanečního divadla PoemaTheatre, kde za 6 let své činnosti rozvinula jedinečnou praxi a vytvořila přes 10 choreografických děl. Od roku 2017 žije v Berlíně a studuje na magisterském programu Solo Dance Authorship v HZT.

Více o Evgenii zde https://evgeniachet.com/About

Evgenia sebou přivezla ještě další performery, kteří spolu s ní představení vytvářejí.

Farah Hazim  https://farahazim.fr
Michiyasu Furutani (Furu)  http://sieteydos.tumblr.com
Hanna  Kritten Tangsoo   https://vimeo.com/195180651

 

Více o programu BM http://budejovickymajales.cz/