GAGA people / 22.10.22

Gaga je pohybová řeč vyvíjená v průběhu let Ohadem Naharinem / IL, paralelně s jeho prací choreografa a uměleckého ředitele souboru Batsheva Dance Company. Jazyk Gaga v základu vychází z víry v uzdravení, dynamiku a neustále se měnící sílu pohybu.

Lekce Gaga učí tanečníci v úzké spolupráci s Ohadem Naharinem. Lektoři vedou účastníky pomocí série evokativních instrukcí, které postupně vystavějí jednu na druhou. Spíše než kopírování určitého pohybu, je každý z účastníků veden k aktivnímu prozkoumání daných instrukcí, tak aby každý sám nebo každá sama objevili vlastní interpretaci daných informací a uměli je přizpůsobit úkolu. Gaga / people lekce nabízí účastníkům kreativní rámec k propojení s vlastním tělem a představivostí, zvýší povědomí o vlastní fyzikalitě, zlepší ohebnost a výdrž a ve vstřícné a příjemné atmosféře dají zažít radost z fyzického pohybu.

Není potřeba mít jakékoliv zkušenosti s tancem. Gaga movement může dělat kdokoliv.

“S Gaga přidáváme na hlasitosti při poslechu vlastního těla. Objevujeme více dimenzí pohybu až nás pálí svaly a i to si dokážeme užít. Uvědomíme si svou výbušnou energii a občas ji použijeme. V prostoru jsme si vědomi všech kolem sebe, abychom zjistili, že nejsme centrem všeho. Napojíme se na svět nekonečných možností. Novými návyky nahrazujeme ty staré. Umíme být bdělí a zároveň uvolněni. Stáváme se přítomnými…
V Gaga se napojíme na pocit kdy “máme na vše dost času”, speciálně v momentech kdy se pohybujeme rychle. Objevíme svou vášeň hýbat se ve spojení s úsilím které to vyžaduje. Naučíme se milovat vlastní pot. Objevíme dvě věci, zvíře kterým jsme a sílu vlastní představivosti.
Gaga nám odhalí tělesnou slabost, povzbudí ochablé části těla, vyjeví skryté bloky a pomůže nám zbavit se jich. Gaga je tréninkem instinktivního pohybu, posiluje vazbu mezi vědomým a nevědomým. Vede nás k prožitku čisté a nekomplikované svobody a rozkoše. V příjemném prostředí, v pohodlném oblečení, za doprovodu hudby. Každý sám za sebe, v napojení na druhé.”

Ohad Naharin

Srdečně vás tímto zveme na workshop, který proběhne v prostoru VÝMĚNÍK1 s tanečnicí a choreografkou Natašou Novotnou, zakladatelkou společnosti Kylián Fund Prague a spoluzakladatelkou, choreografkou a tanečnicí ve společnosti 420PEOPLE.

Adresa: J. Opletala 842, České Budějovice

Harmonogram workshopu 22.10.2022:
11-12 – 1. blok
12-12:15 – přestávka
12:15-13:45 – 2. blok
13:45 – prostor pro sdílení

Cena workshopu /  600

Účast potvrdíte zaplacením 600Kč na účet 2300620999/2010 a do zprávy pro příjemce
prosím napište GAGA people a vaše celé jméno.

S sebou si vemte, pohodlné oblečení na Gaga lekce a úsměv na tváři 🙂
Pokud si s čímkoliv nevíte rady, neváhejte nás kontaktovat na info@kredance.cz 

Těšíme se na vás!

 

Odkazy na videa:

Rozhovor s Natašou Novotnou: (706) Gaga pohybová řeč – Nataša Novotná – YouTube

https://www.youtube.com/watch?v=OGPG1QL1vJc
https://www.youtube.com/watch?v=AtjETe3e92c
https://www.youtube.com/watch?v=BK9AjyxNlJc