Kontaktní improvizace – rodiče s dětmi, 17.3.

Forma pohybu, tance, ve které se vzájemně vnímáme skrze dotek, skrze dotek si dáváme oporu, vedeme a necháváme se vést, bereme na sebe váhu druhého nebo přenášíme svou váhu na něj, vyvoláváme a mírníme pád, dáváme energii vzlétnout a létáme, neseni místem, kde se partnera dotýkáme…..to vše přizpůsobené věkové kategorii dítěte a rodiče.

pro děti od 6 let a rodiče a jejich rodiče či starší kamarády, sourozence jakéhokoliv věku
Kontaktní improvizace je fyzická záležitost. Je to i způsob bytí spolu a způsob komunikace. Hodiny, ve kterých budeme zkoumat potenciál doteku, objevovat svoji schopnost prožívat cokoli skrze dotek, sdělovat cokoli dotekem, sdílet prostor, pohyb, emoci nebo stav mysli skrze dotek…Klíčem je naslouchat. V té první chvíli poslouchat a poslouchat a poslouchat…všechno, sebe, partnera, … a věřit tomu, co cítím, pak udělat právě tu jednu jedinou věc, která se může v tu chvíli stát a znovu poslouchat. A to dělat dál, v každém dalším okamžiku.
Jak říká lektor: pro mě je kontaktní improvizace fascinující a zábavná kombinace tance, masáže, protažení a bytí v daném okamžiku. Na workshopu poznáme a naučíme se základní principy a formy kontaktní improvizace, které poté použijeme v improvizovaných tanečních hrách a situacích . Necháme těla reagovat jedno na druhé a budeme pozorovat  jak se těla poskládají aby se vypořádali s různými překážkami.
Workshop je určen pro všechny, kteří se rádi hýbají a mají chuť se rozhýbat pod vedením zkušeného tanečníka a herce Vjačeslava Zubkova.
Vjačeslav Zubkov: Herec, tanečník, loutkoherec. Narozen v roce 1968 v Novosibirsku (Rusko). Studoval obor alternativního divadla v Petrohradu, od té doby působil v projektech po celé Evropě – převážně ve Švýcarsku s taneční skupinou Drift. Od roku 2011 působí v Malém Divadle v Českých Budějovicích.
Hlásit se můžete na recepce@kredance.cz  nebo na 737 329 856.
Cena:  150,-/ cena pro dva 
Čas: 17.3./ 18.00 – 19.00