Veřejná zkouška KOCOURA

Srdečně vás zveme na na veřejnou prezentaci příprav rodinného představení Kocour. Marek Menšík a Sláva Zubkov se představí v příběhu o Kocourovi, který žil milión životů. Představení je vhodné pro dospělé, a rodiny s dětmi starší 7 let.

„Once, there was a cat who lived for a million years.
He died a million times. He lived a million times.
He was truly a splendid tabby-cat.
A million people loved him,
and a million people cried when he died.
But never once did the cat cry.“.
Yoko Sono, The Cat Who Lived a Million Times

Představení je příběhem dvou postav. Možná miliónem příběhů, miliónu postav. O přátelství, trápení a radosti. O hrách, které můžou přinést nečekané výsledky a překvapit. O zvratu, který musí přijít. O hledání svobody, která není samozřejmou.

Rodinné fyzické představení inspirované groteskou, fyzickým divadlem a moderním mime. Sláva Zubkov a Marek Menšík pro inscenaci hledají současný nonverbální jazyk srozumitelný napříč národy a věk diváků. Chtějí vyprávět obrazem a situací. Chtějí je sdílet s diváky, účastníky děje.

o autorech:
Sláva Zubkov, člen Malého divadla v Českých Budějovicích vystudoval Divadlení akademii v Petrohradě, 12 let byl členem Drift Company v Zurichu, nyní je jejich stálým hostem.

Marek Menšík, jako host působí v Malém divadle v ČB, vystudoval Katedru alternativního a loutkového divadla na DAMU Praha, spolupracuje s tanečníkem a choreografem Jarem Viňarským, skupinou VerTeDance či Spitfire Company a dalšími.

autoři: Sláva Zubkov, Marek Menšík
hudba: Lukáš Urbanec
výtvarno: Klára
světelný design: Zuzana Režná
dramaturgie: Petr Hašek
produkce: Barbora Paulátová, Kredance z.s. České Budějovice
překlady podkladů: Kateřina Konopecká (FR), Soňa Kalivodová (FR)