Kredance Company

Kurz vede
Pavla Vařáková

Věková kategorie: 12 – 18 let

Kredance z.s. vedl dětskou přípravku a pohybové dílny přes 6 let. Po pečlivém uvážení jsme se rozhodli udělat další krok. Přenechat dosavadní kurzy partnerské organizaci a nabídnout dětem a mládeži v Jižních Čechách něco, co zde v nabídce volnočasových aktivit podle našeho názoru stále chybí.
Proto vznikla KREDANCE COMPANY – amatérská skupina, která nabízí teenagerům možnost spolupracovat s profesionálními umělci na poli performing arts (pohybové divadlo, současný tanec, nová média) a společně s nimi každé dva roky vytvoří celovečerní představení. Výsledek práce pak bude prezentován na akcích a festivalech amatérského umění.
Našim svěřencům chceme v tomto projektu nabídnout nejen rozvoj osobnosti formou tance, ale také jim ukázat spolupráci s profesionály. Na jednotlivá soustředění, či určité fáze tréninků bychom chtěli zvát zahraniční umělce – profesionály (choreografy, dramaturgy apod.), aby se svěřencům věnovali po profesionální stránce – pomohli jim uhladit choreografii, taneční pohyby a zároveň jim ukázali i dřinu, kterou tanečníci musí zažít a vytrpět, aby něčeho dosáhli.

Chceš se připojit k naší partě? Koho hledáme?

Chlapce a dívky ve věku 12 – 18 let. Nehledáme hotové tanečníky a tanečnice, ale zajímavé osobnosti, které se jakýmkoliv způsobem věnovaly pohybu (sport, tanec, pohybové aktivity s rodinou).

Jak se přihlásit?

Svůj zájem nám sdělte na email recepce@kredance.cz. Do předmětu emailu napište KREDANCE COMPANY a přiložte krátký motivační dopis, kde nám zároveň sdělte historii svých volnočasových aktivit (zajímá nás vše, např. hra na hudební nástroj, absolvované kurzy či speciálně zaměřené tábory a další). Obratem Vám zašleme podrobné informace týkající se začátku kurzů. Začátek tréninkové taneční sezóny bude druhý týden v září 2018.

Předpokládaný rozsah aktivit

Tréninky začínají v září 2018. Skupina se bude scházet jednou za 14 dní ve středu a pátek na 90 minut. Minimálně jednou za pololetí, plus jednou v létě, se skupina účastní vícedenního soustředění. Skupina také minimálně dvakrát za pololetí absolvuje lekci s profesionálními umělci.

Účastnický poplatek

Naším záměrem je získat veřejnou i soukromou podporu pro KREDANCE COMPANY tak, aby účastnické poplatky nepřesáhly běžnou cenu volnočasových aktivit v Českých Budějovicích. Budeme usilovat o zahraniční podporu z Visegradského fondu, Erasmu+ i dalších dotačních programů veřejnoprávních institucí. Pro Školní rok 2018/2019 počítáme s poplatkem 2 000 Kč za pololetí. Tato cena nezahrnuje vícedenní soustředění, stejně tak poplatek nezahrnuje poplatek za kostýmy (poplatek za kostýmy se bude pohybovat kolem 500 Kč/osoba).

Stručné info:

Lektor: Pavla Vařáková (viz medailonek níže)
Termíny lekcí: lekce budou vždy probíhat ve středu a pátek jednou za 14 dní. Vzhledem k dojíždění lektorky jsou vypsané termíny závazné a jejich změna může být pouze z důvodu nemoci lektorky. Je však možné hýbat s časy lekcí, proto, pokud by se Vám hodil čas pozdější nebo dřívější, je to možné zařídit. Termíny pro další pololetí oznámíme v průběhu listopadu.

  • Středa – 17:00 – 18:30


Místo konání

Velký taneční sál „Nový Svět U Františka“
A.Trȁgera 2653, 370 10 České Budějovice (bus č. 4,6 výstup na zastávce Kněžské dvory – točna , bus č. 18 výstup na zastávce Kněžské dvory – škola) u sálu je také soukromé parkoviště k dispozici pro rodiče i účastníky kurzu.
https://www.ufrantiskacb.cz/


Pavla Vařáková – získala své taneční vzdělání na konzervatoři Duncan centre v Praze, kde v letech 2006 – 2011 studovala současný tanec, tvorbu, improvizaci a pedagogiku. Po úspěšném absolutoriu se přestěhovala do Londýna, kde pokračovala ve studiu na London Contemporary Dance School a kde do roku 2015 působila jako umělec na volné noze. Své taneční vzdělání obohacuje praktikováním jógy, navštěvováním různých tanečních workshopů a improvizačních jamů. Během svého pobytu v Londýně spolupracovala s Marou Vivas, Peishan Chiew, Vanessou Downie, za studia nastudovala repertoár Sidi Larbi Cherkaoui a byla součástí projektu Tanec v obrazech v Českém Olympijském domě na OH v Londýně 2012 pod vedením Petry Hauerové. Je jedním ze zakladatelů EKS dance company, která propojuje současné umění s různými uměleckými styly a vedle svých projektů pořádá taneční workshopy pro žáky ZUŠ i veřejnost pod názvem ZUŠ tančí s EKS. Skupinu EKS jste mohli vidět na TEDx Budweis (2016), kde uvedli svůj talk s názvem „Taneční divadlo před i za oponou“ a zahájili celou konferenci tanečním performance.

Pavla se věnuje vlastní tvorbě, spolupracuje s mezinárodními umělci a hudebníky. V londýnské galerii Art Represent vedla společně s Maiken Marlen Sundby strukturovanou improvizaci Mind Yourself. Tanečně-hudební kolaborace L/Edge získala cenu Jarmily Jeřábkové na festivalu Nové Evropy 2015. S choreografií SHE (2016) se zúčastnila evropského turné v rámci turné vítězů Festivalu Nové Evropy. Tyto choreografie byly prezentované na zahajovacím festivalu Tanec, Tanec (2016) v Jablonci nad Nisou, kde Pavla také vedla několikadenní workshop pro mladé talenty z Belgie a Chorvatska. Jako interpret se podílela na performance choreografky Jany Vrány na festivalu KULT (2016) v projektu PSYCHOMANIA v režii Tantehorse a na choreografii Plné sklady citů choreografky Johany Pockové. Od roku 2018 je členem tanečního uskupení POCKetART. Vedle své kreativní činnosti se věnuje také taneční pedagogice. 2016-2018 působila jako pedagožka tance na ZUŠ Bedřicha Smetany v Litomyšli. Vede kurzy pro děti v Duncan Institutu pod vedením Evy Blažíčkové.


Den Čas Skupina Místo
Středa 17:00 - 18:30 - Nový Svět U Františka

Cena za pololetí: 2 000 Kč // lze platit na dvakrát – první část v září a druhou část do konce října 2018

Kurz lze uhradit  bankovní účet Fio banky 2300620999/2010 (do zprávy pro příjemce, prosím, uvádějte jméno účastníka a název Kredance Company).

Přihlášení na kurz Kredance Company


Pro informace o kurzech volejte 774 310 582. Nedovolali jste se? Hned jak budeme moci, zavoláme vám zpět.
Nemůžete navštěvovat kurzy pravidelně? - zavolejte nám - vymyslíme pro vás individuální plán.