Nenechte si ujít představení Bakkheia

Inscenaci Bakkheia mohou vidět diváci z jižních Čech v sobotu 26. listopadu od 19 hodin na Švestkovém dvoře v Malovicích.
Bakkheia byla zařazena do prestižního výběru dvaceti nejlepších děl sítě Aerowaves pro rok 2015, byla uvedena na několika zahraničních scénách a všude sklízí pozitivní ohlasy.
Nenechte si ujít možnost být s Kredance u toho! Divadelní režisér a tvůrce Pavel Šavel, který byl v tomto případě choreografem, o představení říká: „Dnes chceme být – a jsme k tomu také nabádáni – zejména „sami sebou“. A sebepoznání je určitě důležité, ale myslím, že k němu potřebujeme lidi okolo nás. Když přestaneme vnímat a být empatickými, přestaneme poznávat a rozumět, přestaneme komunikovat.“ Právě komunikace, její podoby a také možná ztráta schopnosti komunikovat je ústředním tématem představení. V celkovém zážitku hraje velkou roli postavení diváka a tanečníků, jak nám naznačuje i anotace: „Bakkheia je tanec na hranici mezi divákem a performerem, mezi společenskou normou a animalitou. Divák do představení pronikne postupně a nenásilně. Ale dříve než si to uvědomí, chvěje se, dotýká se, cítí.“
Název inscenace je odvozeno od jména Bacchus, římského ekvivalentu starořeckého Dionýsa, uctívaného většinou těmi, kteří se ocitli na okraji společnosti. Extatické oslavy byly snahou o rituální dosažení svobody takové, jakou prožíval samotný Dionýsos – dětinské a neomezené hranicemi společenských norem. Bakkheia představuje tanec na hraně, vypětí, hledání druhých.
“Jsme nadšeni, že se nám podařilo Bakkheiu začlenit do podzimního dramaturgického plánu Kredance a navíc, že ji uvedeme v krásném prostředí Švestkového dvora v Malovicích. Naším cílem je přivážet taková představení, která jsou inovativní a progresivní v oboru performing arts a které nenechají diváka chladným. Naší ideou je měnit zaběhlé stereotypy, propojovat lidi a uvádět věci v pohyb. Přesně tyto kritéria představení Bakkheia splňuje. Pro našeho diváka je to osvěžující vytržení z každodennosti a obohacení oproti kultuře hlavního proudu,” uvádí Barbora Jílková z Kredance.
Lístky v předprodeji lze koupit za sníženou cenu 120 Kč pro dospělé a 80 Kč pro studenty / ZTP zde. Na místě pak budou lístky v kategorii základní vstupné za 140 Kč a 100 Kč v kategorii snížené. 
Facebook událost tady.