OPEN CALL / JÁMA LVOVÁ UNLIMITED

Choreografky Johana Pocková, Sabina Bočková a hudebník Lukáš Palán z kolektivu POCKETART přijíždí se svým projektem Jáma lvová UNLIMITED a hledají zájemce o tanec ke kreativní spolupráci, která vyústí ve společnou veřejnou performance.

Představení Jáma lvová je inspirované mediální manipulací a populismem. Přenesením do veřejného prostoru a zvýšením počtu performerů získává nový rozměr a intenzitu. Ukazuje společenskou sílu tance jako participativního umění, které se vyjadřuje k aktuálním problémům, a navíc zábavnou formou!

O PROJEKTU

Jáma lvová UNLIMITED je nový formát původního duetu Sabiny Bočkové a Johany Pockové, který se zabývá tématy mediální manipulace a politického populismu. Tanečníci se v projektu potkávají se širokou veřejností a společně se formou video tutorialů a tvůrčích workshopů podílejí na přípravě venkovní taneční performance pro veřejnost. Adaptace by měla umožnit původnímu divadelnímu kusu získat nový rozměr a prohloubit intenzitu tématu. Kreativní setkání chtějí tvůrci pojmout s lehkostí, humorem a s cílem užít si společně strávený čas skrze tanec za doprovodu živé hudby Lukáše Palána. Společně vytvoříme jednou a jedinečně, naprosto neopakovatelně Jámá lvová UNLIMITED!

V rámci projektu vznikne deset nových tanečních dvojic složených z jednoho profesionálního a jednoho neprofesionálního tanečníka. Účastníci se pomocí dvoudílného tutoriálu a svého mentora naučí 10minutovou choreografii, kterou si všichni společně vyzkoušejí během workshopů. Zároveň je bude čekat kreativní taneční práce vedená choreografkami ve dvojicích a ve skupině, ze která vznikne nový pohybový materiál. Předem naučená choreografie z tutorial videí a nově vzniklé choreografie budou součástí závěrečné performance. Choreografie pracuje s jednoduchými gesty a kroky zakomponovanými do rytmických struktur. Důležité je tedy mít dobrou pohybovou paměť a cit pro rytmus.

Trailer: https://vimeo.com/687847841

KOHO VOLÁME?
Aktivní zájemce o tanec a pohyb ve věku 15+:
– kteří se zajímají o participativní projekty
– kteří rádi okusí tanec / choreografii na vlastní tělo, zajímají se o kreativní proces tvorby

– kteří se nebojí veřejné prezentace

MÁTE ZÁJEM? JAK SE ZAPOJIT?
Napište nám email – adresujte to: recepce@kredance.cz
– předmět emailu – open call – pocketart
– tělo mailu – jméno, příjmení, věk, výška postavy (z důvodu rozdělení do dvojic), kontakt a hlavně vaše motivace k přihlášení do projektu – to vše max. jeden odstavec

DŮLEŽITÉ! / O SVÉ ÚČASTI NÁS PROSÍM INFORMUJTE NEJPOZDĚJI DO STŘEDY 25.5.2022

SAMOTNÉ PŘEDSTAVENÍ PROBĚHNE 14.6.2022 na Piaristickém náměstí.