Premiéra Desire&Discipline

Srdečně Vás zveme na premiéru představení Desire&Discipline Matthewa Rogerse (USA) a Chrise Leuenbergera (Švýcarsko) 10. srpna 2016 v Jihočeském divadle (scéna Na Půdě) od 19.30 hod.

VSTUPENKY

Umělec by si měl vypěstovat erotické vidění světa. Umělec by měl být erotický.Umělec by měl být erotický.Umělec by měl být erotický.Umělec si vytváří své vlastní symboly.Symboly jsou jazykem umělce.Jazyk pak musí být přeložen.Někdy je těžké najít k tomu klíč.                                                                
Marina Abramovic

Touha a disciplína adresuje přirozenou, avšak často nepojmenovanou erotiku tanečního vystoupení. Je integrací jazyka potěšení do světa fyzické a duševní přísnosti.
Tanečníci a choreografové v jedné osobě, Matthew Rogers a Chris Leuenberger se obrací ke třem ikonám moderní historie tance: Mineko Iwasaki (1949), Josephine Bakerovou (1906-1975) a Vaslava Nijinského (1889-1950), aby zkoumali využití erotiky v jejich práci. Skrze zkoumání sociálního a politického kontextu jejich inovativního působení na jevišti, stejně tak jako dokumentací konkrétních fyzických provedení (včetně video nahrávek, spisů, náčrtů a fotografií), duo Rogers a Leuenberger hledají inspiraci jak odhalit tělesnost, která by svedla současného diváka, aby hýřil potěšením z vlastní tělesnosti.

Koncept, Choreografie, Tanec: Matthew Rogers, Chris Leuenberger 
Hudba: Thomas Jeker
Kostýmy: Salome Egger
Osvětlení: Tomáš Morávek
Outside Eye: Marcel Schwald (CH), Simone Truong (CH), Petra Tejnorová (CZ)
Produkce: Mgr. Barbora Paulátová, Kredance
Koprodukce pro zahraniční reprízy a rezidenční pobyty: Sabine Jud – Chris Leuenberger
Autorem úvodní fotografie je Sanja Latinovic.

Projekt je spolufinancován Nadací Život umělce.