RAIN DANCE – Handa Gote

MOC NÁS TO MRZÍ, ALE NA HANDA GOTE ZAÚTOČIL COVID.
Přesouváme proto termín představení na 19/01/22. 

 

Skupinka samozvaných léčitelů a nápravců světa se na scéně uchyluje k čím dál bizarnějším úkonům. Proti rozmáhající se vyprázdněnosti staví povrchní rituály opsané ze sešitů National Geographic a odkoukané z béčkových filmů. Čas plyne a nikde už ani stopy po tajemství. Vždycky ještě ale zbývá čas na příjemnou chvíli s písničkou.

Ze slovníku programátorské hantýrky „Rain dance“ //

  1. Jakákoliv aktivita mající za cíl vyřešení hardwarového problému při očekávání nulového efektu.
  2. Jakýkoliv sled mysteriozních akcí provedený směrem k počítači, za účelem dosažení jistého cíle. Obvykle omezeno na rituály obsahující zaklínání a podobné psychické aktivity. Voodoo programování, černá umění, programování kultu cargo, mávání mrtvým kuřetem, čtení runových znaků z desek tištěných spojů.

Konceptuální světelný design, v rámci kterého Jan Dörner používá jako filtry prázdné láhve od vína, které sám během představení vypije. Představení, které přineslo na scénu “selfie” dva roky před tím, než se tento výraz stal slovem roku. Představení, které je celé analogové a multimediální, které bude vždy aktuální, neboť poukazuje na mnohé problémy světa. Představení, které se snaží vrátit svět do těch správných kolejí i za cenu černé magie, nebo cinkání na triangl. „Lidi se smějí úkonům, které na scéně provádíme, ale vlastně je myslíme vážně. Tím spíš, že víme, že žádné divadlo svět nezachrání,“ říká tvůrce Robert Smolík.

V představení ani při jeho přípravě nebyl použit počítač ani žádné jiné přístroje založené na softwaru a obsahující integrované obvody.

 

HANDA GOTE se věnuje experimentování s dramaturgií, začleňování nedivadelních prvků do své práce a vývojem vlastního pojetí post-dramatického a post-spektakulárního divadla. Dlouhodobě se inspiruje vědou a technikou. Skupina provádí kontinuální výzkum divadelní řeči, laboratorní práci v oboru zvukového a světelného designu, při současném zpochybňování výše zmíněných disciplín

 

DATUM // 10.11.2021
ČAS // 20h
MÍSTO // VÝMĚNÍK1, J. Opletala 842 ČB

VSTUPNÉ // předprodej 200Kč / na místě 250Kč / student, senior 150Kč / 200Kč

 

VSTUPENKY

 

Připravili / Dörner, Procházka, Smolík
Délka / 50 minut
Premiéra / 29.9. 2009, Meetfactory
Obnovená premiéra / 18.1. 2019, Venuše ve Švehlovce
Podpořili / hlavní město Praha a Ministerstvo kultury ČR

 

Původní verze představení vznikla v roce 2009 v MeetFactory, verze Rain Dance 2.0 s Janem Kalivodou v roce  2018 ve Venuši ve Švehlovce.