O MÍSTĚ //
Výměník1 se nachází v pásu českobudějovického sídliště Šumava, do kterého byly už v projektu v 70. letech situovány objekty občanské vybavenosti, jako bylo náměstí s kulturním domem a obchody či mateřská a základní škola. V roce  2019 jsme funkci výměníkové stanice doplnili o kulturní prostor Výměník1, který je zároveň novým sídlem kulturní organizace Kredance.
Objektu výměníku se snažíme zachovat jeho konstrukční jednoduchost doplněním o prvky nezbytné k fungování kulturního prostoru a zachovat tak genius loci technického objektu.

Výměník1 je platformou pro současné, nezávislé, scénické umění v Českých Budějovicích se zaměřením na nové divadlo, fyzické divadlo, současný tanec a nový cirkus. Vedle samotných divadelních představení poskytujeme rezidenční pobyty umělcům výše zmíněných žánrů, organizujeme pohybové kurzy a workshopy a různé komunitní akce typu farmářské trhy, blešáky, koncerty, přednášky aj.

ZKUŠEBNA / SÁL //
Otevřený vzdušný prostor 12×12,5m rozdělený do 2 podlaží (6,5x12m volné plochy a 6x12m se sociálním zázemím a barem/kuchyňkou) a zcela uzavřený suterénní prostor, který lze zatemnit a částečně odhlučnit, viz foto.

UBYTOVÁNÍ //
Ubytování zajišťujeme přímo v prostorách Výměníku1 zdarma. Pokud má soubor více než 4 členy, jednáme o ubytování individuálně. Náklady na hotely/Airbnb si hradí soubor sám.

V prostoru je plně vybavená kuchyň a v rámci letních prázdnin je možné využívat celý objekt neomezeně včetně louky kolem Výměníku.

VYBAVENÍ //
Ve Výměníku1 máme vlastní zvuk (2 aktivky), malý mixpult, looper a 2 mikrofony. Další technika je možná v případě potřeby pronajmout.

ADRESA //
J. Opletala 842, České Budějovice

GALERIE //