CESTA ŽENY

MOC NÁS TO MRZÍ!, ALE KVŮLI NAŘÍZENÍM VLÁDY jsme nuceni festival zkrátit pouze na divadelní představení THE SAME SELF. Všechny workshopy přesouváme na jaro. Jakmile to situace kolem Covidu dovolí, oznámíme nový termín. Děkujeme za pochopení.  

 

Zjisti, že jsi v pořádku právě taková, jaká jsi teď.

Festival, který ti pomůže pochopit fungování ženské cykličnosti. Uvědomíš si propojení a důležitost jednotlivých fází u sebe nebo žen tvého života. Posílíš svůj vnitřní hlas a intuici pomocí tvořivé síly kundaliní, dovolíš každé buňce těla, aby si užila radost z pohybu a uvolnění při Kaula Tantra józe a pronikneš do světa vůní, kterými se můžeš nechat hýčkat, harmonizovat či stimulovat a to nejen v období menstruace, těhotenství, porodu či menopauzy. S Anežkou poznáš své rituály, které ti pomohou přivést duchovní svět do tvého každodenního života a dostaneš konstelační „injekci“ podpory a síly od svých předků.

Dovol si vyrůst, dovol si zářit!


Program festivalu
PÁTEK 26.11.  // VÝMĚNÍK1
Kundaliní jóga / Jana Knopová / 17:30 – 19h (přesun na jaro)
THE SAME SELF / vizuálně hudební show / 20h

SOBOTA 27.11.  // VÝMĚNÍK1
Kaula tantra jóga / Ivana Kolcunová / 9 – 10:30h (přesun na jaro)
Aromaterapie jako cesta ženy / Broňa Hradecká / 11 – 12:30h (přesun na jaro)
Rituály / Anežka Trylčová-Kotrlá / 14 – 15h (přesun na jaro)
Systemické konstelace / Anežka Trylčová-Kotrlá / 15:30 – 16:30h (přesun na jaro)

 

VSTUPENKY


Kundaliní jóga – 200Kč

Kaula jóga – 200Kč
The Same Self – 200Kč
Aromaterapie – 200Kč
Rituály – 200Kč
Konstelace – 200Kč

SLEVOVÉ KÓDY //
Pokud jdeš na 4 a více bodů programu použij /
JDUNA4 – sleva 10%
JDUNA5 – sleva 15%
JDUNA6 – sleva 20%

 

 

KUNDALINÍ JÓGA / Jana Knopová

Kundaliní jóga je ucelený systém cvičení, které západnímu světu představil v roce 1969 minst Yogi Bhajan. Po tisíce let byla tato věda a technologie uchovávána v tajnosti a předávána z mistra na vybraného učně pouze ústní formou. V dnešní době se vyučuje v téměř nezměněné podobě. 

Hodina je určena lidem každé věkové skupiny, neboť se zde nepraktikují složité asány, spíše jednoduché cviky. Ty jsou účelně a s důrazem na přesnost sestaveny do tzv. Kriye. Krya je sladěný systém skládající se z pohybů, zvuku, pranayamu, muder, soustředění se a meditace, který automaticky vede energie v těle a mysli ke specifickému výsledku neboli změně vědomí. 

JANA KNOPOVÁ /

je lektorka kundaliní jogy v českobudějovickém studiu Thing Yoga a je trojnásobnou maminkou.

“Společně nahlédneme do hlubších úrovní svého já. Praxe kundaliní jógy nás povede na cestě k sobě samému. Námi vytvořená energie a rozšířené vědomí nám pomůže oddělit vůli ega od vůle naší duše, zbavit se napětí a strachu, který zakoušíme v dnešní době plné tlaku. V síle a vibraci manter vše rozpustíme. Hluboké meditace nám umožní kontakt s vyšším Já.”

 

 

THE SAME SELF /

Jsi jedna a přece čtyřikrát jiná / vizuálně hudební show o proměnlivosti ženských nálad.

„Mně to zvedlo sebevědomí. Začala jsem přemýšlet o tom, že být žena opravdu není špatné a že já mám tolik věcí, co chlapi nemají . No a taky jsem pochopila to, jak říkáte ‘i vzteklá jsi v pořádku, i pomalá jsi v pořádku…’ Prostě my ženy jsme jiný svět. Takže vlastně to mělo terapeutický effect. A možná už začnu být hrdá, že jsem žena ;)” Olga.

Přitažlivá. Vzteklá. Unavená. Plná energie. 

Nenáviděná. Mýtická. Zbožňovaná. Podceňovaná.

Menstruace. Žena. Pořád stejná, ale přece stále jiná.

Čtyři fáze, kterými si v průběhu života prochází polovina lidstva. Každý měsíc. Představení The Same Self je nová forma vzdělávání, která přináší nahlédnutí do kontroverzního tématu ženské cykličnosti. Poznání, že stále se točící kolotoč ženských prožitků a emocí … je v pořádku. Vnitřní drama tak může vystřídat vnitřní klid, který přináší pochopení sebe samé.

Propojením několika uměleckých žánrů a souhry pěti žen na jednom jevišti – akrobatky, herečky, tanečnice, zpěvačky a klávesistky – vzniká unikátní zážitek plný pochopení, lásky, vděčnosti a přijetí. Energie, která prochází celým představením, dokáže přinášet nové pohledy, bourat zdi i předsudky.

ZAŽIJ TEN POCIT, KDYŽ SE CÍTÍŠ… ÚPLNĚ V POŘÁDKU.

Délka představení / 60 min

Námět & koncept: Ivana Kolcunová
Choreografie & režie: Fanny Barrouquère
Texty: Ivana Kolcunová, Katarína Zatovičová
Autorka písní: Michaela Jonczy
Autor hudby: Viktor Kracik-Bartha
Kostýmy: Veronika Bijok
Účinkují: Ivana Kolcunová (vzdušná akrobatka), Michaela Jonczy (zpěvačka), Katarína Zatovičová (herečka), Jana Otáhalová (klávesistka), Tereza Holubová (tanečnice)

Medailonky
Autorkou novocirkusového představení o ženství The Same Self je dvojnásobná vítězka britského šampionátu vzdušné akrobacie Ivana Kolcunová. Původně vystudovaná psycholožka se na uměleckou dráhu vydala v roce 2011, když objevila akrobacii na šálách. Absolvovala kurzy v Cirkus trochu jinak, Cirqueon, KD Mlejn a AirGym Art Company. Umělecké základy si nicméně přinesla z dětství, kdy cvičila voltiž, tedy gymnastiku na koni. V roce 2013 spoluzaložila uměleckou skupinu Arte Levite, která má za sebou více než stovku veřejných vystoupení se šálovou akrobacií. O rok později ji začalo zajímat téma ženské problematiky a zrodily se první nápady i na její umělecké ztvárnění. Na choreografiích začala spolupracovat s choreografkou Sárou Puchowskou a od roku 2018 s francouzskou tanečnicí a choreografkou Fanny Barrouquère. V roce 2019 a 2020 Ivana Kolcunová zvítězila v mezinárodní soutěži UK Aerial Performance Championship v kategorii Professional Silks, která se pořádala v britském Mablethorpe. Obě zlaté choreografie také zařadila do představení The Same Self. Ivana Kolcunová se kromě akrobacie věnuje psychologii a pracuje jako výzkumnice v oboru chování a potřeb lidí.  

Francouzská tanečnice, choreografka a režisérka inscenace The Same Self Fanny Barrouquère začala profesionálně tančit v roce 2008 v National Ballet of Marseille, které vedl Frédéric Flamand. Poté pracovně přesídlila do Švédska do Norrdans Dance Company. ​​Spolupracovala se známými choreografy, jako jsou Thomas Noone, Ohad Naharin, Fernando Melo, Jarek Cemerek, Lidia Wos a další. V roce 2015 začala spolupracovat s tanečními společnostmi v České republice a Dánsku a zaměřuje se na soudobý tanec. V roce 2017 byla nominována na Cenu Thálie za mimořádný taneční jevištní výkon v inscenaci Amazonky. V současnosti je tanečnicí stálého souboru Lenka Vagnerová & Company.

Zpěvačka a autorka písní Michaela Jonczy je sólistkou pražského gospelového souboru Maranatha Gospel Choir a také Magnum Jazz Bigbandu. Má za sebou spolupráci se známými hudebníky – Tonyou Graves, Michalem Ambrožem & Hudbou Praha, Jiřím Cerhou a C&K Vocalem nebo Kamilou Nývltovou. Pravidelně vystupuje v Divadle Komedie jako “Teenage girl” v legendárním muzikálu Davida Bowieho Lazarus. Věnuje se ale i autorské tvorbě. Spolu s kameramankou Janou Hojdovou vydala videoklipy k autorským písním Na Věčnost (2017), Zima (2019), Reflektivní a Křehká (2020). V současné době připravuje debutové album “The Same Self”.

Slovenská filmová a divadelní herečka a průvodkyně mateřstvím Katarína Zatovičová je jednou z největších dětských filmových hvězd 70. a 80. let 20. století. Nejvíce se proslavila sedmidílným seriálem Léto s Katkou, který byl napsán přímo pro ni. V Čechách ji známe především z filmu Terezu bych kvůli žádné holce nevyměnil. V posledních letech se na televizních obrazovkách objevila v seriálu Ordinace v růžové zahradě nebo Modrý kód. Více než herectví se v současnosti ale věnuje tématu vědomého mateřství v propojení s cykličností ženy, rodičovství a péči o miminko již od početí. Právě v tomto oboru se prosadila se svým projektem A centrum, který funguje již od roku 1999.

Tanečnice, choreografka a pedagožka Tereza Holubová v roce 2020 absolvovala taneční Konzervatoř Duncan Centre. Studovala v New York City ve studiu Limón Institute. V současnosti je součástí několika tanečních a divadelních spolků. V roce 2020 nastudovala choreografii Kreatur známé německé choreografky Sashy Waltz pod vedením jednoho z jejích tanečníků Jiřího Bartovance. Je také součástí projektu People Power Partnership, se kterým cestuje po celé Evropě.

Klávesistka Jana Otáhalová vystudovala hru na klavír na Konzervatoři Jaroslava Ježka. V současnosti pokračuje ve studiích na pražské HAMU, působí v různých hudebních uskupeních a věnuje se také pedagogické činnosti. V jejím repertoáru se mísí široká škála stylů od moravského folkloru, přes klasiku, jazz, populární hudbu až po fúze různých žánrů.

Spoluautorem hudby je skladatel a klávesista Viktor Kracik-Bartha, který má bohaté zkušenosti s divadelní a filmovou hudbou, a proto dokázal velmi dobře uchopit celý koncept představení. 

Kostýmy navrhla a ušila designérka a módní návrhářka Veronika Bijok. Zajímá ji folklor, tradice i postavení ženy v dnešním světě. Navrhla šaty pro porod a šestinedělí, čímž se zařadila mezi top inovátorky české ženské módy.

 

 

KAULA TANTRA YOGA / Ivana Kolcunová

Meditace těla, plynutí, uvolnění.

Kaula Tantra Yoga ti dává příležitost prožít si hluboké uvolnění těla a mysli. Ponoříme se do vnitřního prostoru a dovolíme každé buňce těla, aby si užila radost z pohybu a uvolnění.

Jednotlivé ásany mají sice přesné pořadí, ale v podstatě nekonečné množství podob a motivují tě k jemnému prozkoumávání vlastních hranic a limitů.

Začneme krátkou zahřívací sérií ásan ve stoje a pak se přesuneme na zem, kde probíhá většina lekce v pomalém tempu se zavřenýma očima. Nejde totiž o to, srovnávat se s vnějšími měřítky a lpět na „správném“ provedení ásan.

Kaula Tantra Yoga tě učí pracovat efektivně se svým tělem nejen na jógamatce ale i v běžném životě. Užiješ si ji, ať jsi jógový začátečník nebo zkušený jogín – pro pořádnou dávku uvolnění si zkrátka může přijít každý!

Slyšíš o Kaula Tantra Yoze poprvé? V Česku moc známá není. Říká se jí taky Tradiční Tantra Yoga a vychází z pradávných tantrických spisů psaných sánskrtem. Její kolébkou je Shri Kali Ashram, odkud se šíří po celém světě.

 

AROMATERAPIE JAKO CESTA ŽENY / Broňa Hradecká

Květiny, byliny, vůně, odjakživa patřily do života žen, obohacovaly naše smysly a pomáhaly nám. 

Aromaterapie je léčení vůněmi. Má ,,kouzelnou” moc pomoci nám cítit se uvolněně, umí nám navodit dobrou náladu a zmírnit smutek. 

Za pomoci éterických olejů jsme schopni nastartovat ozdravné procesy ve svém těle, mysli i duši. 

V první části workshopu budeme poznávat vůně, kterými se můžeme nechat hýčkat, harmonizovat či stimulovat a to nejen v období menstruace, těhotenství, porodu nebo menopauzy.

V druhé části workshopu budete moci probudit svou kreativní ženu a vytvořit si vlastní aromaterapeutickou kompozici – váš osobní parfém (tato část je dobrovolná za příplatek 150,-Kč).

PŘIJĎTE A PROVOŇTE SI SVŮJ DEN.

Více o Broně a jejích aktivitách na hradecka-brona.cz.

 

Rituály / Anežka Trylčová-Kotrlá

Jak si udělat svůj vlastní rituál?

Rituály jsou způsobem, jak dát najevo, co je pro nás v životě důležité. Jsou jednou z možností, jak přivést duchovní svět do našeho každodenního života.

Zvu vás na setkání, v němž se naučíte tvořit si své rituály tak, jak je to v souladu s prastarými tradicemi a s vaší individualitou. Řekneme si, co je a co není rituál, jaké jsou důležité části rituálu, co je jeho hlavním úkolem a jak k němu přistupovat.

Setkání bude obsahovat i praktickou část, kdy si každý svůj rituál sestaví na místě v jednotlivých bodech.

Blíží se jeden celosvětově nejznámější rituál a to Vánoce. Je víc a víc potřeba oživit jeho posvátné části a významy namísto jen funkce: darovat – obdarovat. Staňte se součástí této potřebné revitalizace 🙂

 

 

 

Systemické konstelace / Anežka Trylčová-Kotrlá

Postav si svůj strom života.

Jedná se o konstelační „injekci“ podpory a síly od našich předků do našich životů. Technika vychází z metody Systemické – Rodinné konstelace a umožnuje zažít tolik předků z našeho rodokmenu stojících za námi, kolik dovolí počet účastníků. Nemusí se nic řešit, jen cítit tu sílu, o kterou je možné se opřít. Kterou je možné zkrátka ucítit a uctít. Pokud si třeba myslíme, že není co dobrého cítit a uctít věřte, že tady při této technice můžete být velmi mile překvapeni. Není víc potřeba, než účast samotná. Když by byl dostatek času, můžeme se ještě ponořit do hlubších vod nazývaných Systemické – Rodinné konstelace.

Dovolte si vyrůst. Dovolte si zářit.

Více o Konstelacích:
https://souhra.eu/systemicke-rodinne-konstelace/

 

 

 

FESTIVAL PODPOŘILI